Корзина
1604 отзыва
Кобура на ПМ  с подсумком под запасной магазин- скидка 15%Купить
Военторг Шериф
+38099-494-85-65
+380675624596
+380994948565
+380637975992
Корзина

Тренировочные ножи и мечи

Тактичні ножі Глок FM-78 і FM-81 стали свого часу справді інноваційними продуктами на ножовому ринку і виробили на ньому революцію такого ж масштабу, як і їх знаменитий побратим пістолет Глок 17 серед самозарядних пістолетів. Їх поява ознаменувало народження нового класу холодної зброї ― так званих тактичних ножів, що виконують одночасно роль зброї та інструменту.
У 1977 році почалося переозброєння австрійської армії штурмовими гвинтівками StG 77 (серпня), що мали на ті часи масу ультрамодних новинок. Коли вони надійшли у війська, австрійських солдатів чекав ще один сюрприз ― до нового зброї не надавався традиційний багнет-ніж, як до колишньої гвинтівці StG 58 (FAL). Австрійське керівництво визнало багнет-ніж несучасним і негуманним зброєю, поощряющим агресивність військовослужбовців і не вписується в суто оборонну доктрину «збройного нейтралітету». Те, що подібне рішення було прийнято політиками, далекими від армійських реалій, було цілком очевидно ― в процесі своєї еволюції багнет-ніж з холодного зброї трансформувався в багатоцільовий інструмент, що став незамінним супутником солдата. Тому австрійським військовим довелося терміново виправляти свою помилку і додатково включити нож в програму постачання армії.
В оголошеному конкурсі взяли участь кілька фірм, у тому числі австрійські Людвіг Zeitler, Глок ГмбХ і німецька Eickhorn, які запропонували практично ножі-близнюки. Їх зовнішнє і конструктивне схожість (наприклад, рукоятки всіх ножів були повністю однакові) було обумовлено вимогами австрійської армії, наказує застосування певних матеріалів, елементів дизайну і т. д. У розробці ножа брали участь військовослужбовці австрійського армійського спецназу, так званого «Ягдкоммандо» (Jagdkommando, або скорочено JaKdo).
Спочатку перевага була віддана ножу Zeitler 77, який був навіть випущений невеликий дослідної серією. Але через несподіване банкрутства фірми Zeitler змушений був передчасно зійти з дистанції конкурсного марафону. Ніж Zeitler 77 відрізнявся високою якістю виготовлення і навіть міг кріпитися до гвинтівки StG 77 в якості багнета (діаметр внутрішньої порожнини в рукояті в точності соответсвовал наріжним габаритам дульного пристрою), однак для австрійських військових дану перевагу ― в силу згаданих вище причин ― не мало особливого значення ,
Контракт на поставку ножів для збройних сил отримала австрійська фірма «Глок», яка в той час ще не займалася випуском пістолетів, а спеціалізувалася на виготовленні різного армійського спорядження, наприклад, кулеметних стрічок, саперних лопаток та іншого інструменту. Ніж фірми «Глок», що отримав офіційне позначення FMsr 78 («Feldmesser 78» ― польовий нож зразка 1978 року, однак частіше використовують скорочення FM-78), мав більш просту конструкцію, важив менше своїх конкурентів, він легше кріпився на обмундируванні. Крім того, форма вістря клинка ― у Zeitler 77 вона була виконана у вигляді «щучого носа» ― була більш стійкою до зламу.
Через три роки з'явилася модель FM 81, різнилася від ножа FM-78 наявністю пилки на обуху клинка. Фірма «Глок» у своїх каталогах називає варіант з пилкою ножем виживання, проте дійсні ножі виживання мають більшу кількість функцій і, на мою думку, все ж повинні виконуватися з нержавіючої сталі. Ножі моделей 78 і 81 мають клинок зі звичайної сталі, за рахунок чого їх ціна лежить в межах 30 євро. У той же час для своєї вартісної категорії рівень якості ножів фірми «Глок» гідний усіляких похвал і по співвідношенню ціна / якість має мало конкурентів.