Корзина
1797 отзывов
Кобура на ПМ  с подсумком под запасной магазин- скидка 15%Купить
Военторг Шериф
+38099-494-85-65
+380675624596
+380994948565
+380637975992
Корзина

Компаса и курвиметры, шагомеры.

Компас - слово італійське і означає «вимірювати кроками». І не дарма - в деяких популярних спортивних моделях були вбудовані крокоміри. Кроками відстань вже давно ніхто не вимірює, а щоб визначити напрямок і курс, за яким розташований об'єкт, потрібні точні прилади. Купити відповідний компас за доступною ціною можна в магазині Шериф.

Ціна залежить від матеріалу, з якого виготовлений корпус, - метал це чи пластик. Від підсвічування циферблату: вона буває дорога (тритієва) або проста люмінесцентна. Залежить ціна і від міцності скла: воно буває ударостійким або звичайним, а деякі виробники використовують замість скла пластик. Від міцності і надійності залежить і сфера застосування: громадянська або військова, -екстремально спортивна або похідний-туристична.

В інтернет-магазині Шериф представлені два основних типи цих точних приладів. Це лінзовий (геологічний або артилерійський компас) і рідинний (автомобільний, інженерний або компас для карт).

1. Артилерійський (геологічний) компас або компас Брантон - один з типів точних вимірювальних приладів.

Прилад, на ім'я названо геолога Американського, був запатентований ще в 19 столітті. Як і тоді, зараз він застосовується для точного визначення напрямку, градуси і кута нахилу об'єкта. Для цього використовується лінза.

Перш за все, лінзовий компас використовується геологами, археологами, еко-інженерами, топографами. У військових цілях за допомогою лінзових компасів проводять розрахунки для точного наведення знарядь. Саме тому лінзовий компас Брантон називають артилерійським, і він знаходиться на офіційному озброєнні артилерії США, де носить маркування М2.

На вигляд артилерійський компас може здатися заплутаним і складним пристроєм - він складається з декількох рухомих частин: кришки, основи, лінзи, плаваючого циферблата і декількох лінійок. Розібратися доведеться і з маркуванням (вона світиться для орієнтування вночі), однак не варто лякатися, навчитися визначати місце розташування об'єкта досить просто.
З огляду на, що на відміну від більшості сучасних компасів, артилерійський використовує індукцію магнітного поля, при користуванні потрібно звертати увагу на присутність поблизу металевих предметів і високовольтних ліній. Циферблат повинен вільно «плавати» - це значить, що він справний і свідчення будуть точні.

Якщо порівнювати у використанні електронні гаджети і старий добрий лінзовий компас, то перші, безсумнівно, зручніше, але зовсім не надійніше. GPS-Користуючись навігаторами можна очікувати короткого замикання електронного приладу, збоїв в програмному забезпеченні, відсутність мережі, виряджених акумуляторів в польових умовах. Крім того необхідний певний набір електронних карт, деякі можна відшукати в інтернеті, а деяких часом просто немає. Навіть якщо ваш вибір - GPS, в запасі варто мати звичайний магнітний або рідинний компас.
 
2. Автомобільні, рідинні компаси

Другий поширений тип - рідинний компас. Радимо обзавестися автомобілістам, цьому приладу не страшні ями і вибоїни, їм можна користуватися навіть в режимі бігу по пересіченій місцевості. Герметично запаяний корпус наповнений спеціальної в'язкою рідиною, схожою на гас, в кращих варіантах, запропонованих виробниками, стрілка компаса після струсу вже через 2 секунди перебуває в стані спокою.

Автомобільні рідинні компаси кріпляться або за допомогою спеціальної кліпси-застібки, або на щільний двосторонній скотч. При виборі потрібно звернути увагу на цілісність і надійність корпусу. Такий тип компаса також не вимагає підзарядки, він зручний у використанні, не збивається, його важко зламати (хіба що розчавити), він дуже зручний в умовах бездоріжжя. Корпус автомобільного компаса пластиковий, протиударний, захищений від вологи, стрілка фосфоресцирует в темряві.
 
3. Компас-брелок

Здавалося б, про дрібних компасах-брелоках і сказати-то нічого. Найчастіше це звичайні рідинні компаси, розміром із сірникову коробку або трохи більше за нього. Незважаючи на зовнішню «іграшкового», їх основна функція - визначати напрямок і сторону світла повністю зберігається. Вони часто використовуються в якості подарункових. Однак їх історія далеко не святкова. Своє походження вони почали в відділі британської розвідки часів другої світової. Компаси-брелоки маскували під різні дрібні предмети, і вони стали рятівними для багатьох солдатів, які втекли з полону. Тоді їх так і називали - «компаси втечі» (втеча компас).
 
4. Комплектація компасів

Більшість з них комплектують додатковими пристроями і деталями. Компаси карт або інженерні - прозорою лінійкою для вимірювання масштабу і вбудованими олівцями для записів. Для туристичних буде корисний термометр і свисток, якщо в похід ви берете свою собаку. Компас, у якого є кресало, допоможе розвести вогонь. Кресало виглядає як невеликий довгастий шматок металу, зазвичай це - легкогорючий і іскристий магнієвий стрижень, розміром близько 30 міліметрів. Доповнюють прилад і збільшувальною лінзою - висувною лупою. Більш складними додатковими деталями можна назвати курвиметр і візир.

Грубо кажучи, курвиметром міряють відстань від пункту А до Б. Користуються курвиметром для вимірювання довжини шляху в тому випадку, якщо на карті або кресленні шлях представляє собою звивисту лінію. Сам прилад виглядає як зубчастий ролик з ручкою і лічильником зубців. Роликом проводять по карті і за простою формулою, з певною похибкою (у механічних Курвіметри вона становить приблизно 0,5%) вимірюють довжину шляху. Знати формулу не обов'язково, так як на циферблаті курвіметра є шкала з одиницями довжини в дюймах і сантиметрах. Електронні прилади можуть вимірювати і морські милі. Похибка електронного курвіметра значно менше.

Візир виглядає як збільшувальне скло з нанесеною на нього візирної лінією, дозволяє дізнатися азимут з ​​точністю до 1 градуса. Азимут необхідний для правильної орієнтації на місцевості, щоб знати, куди йти.
 
У магазині Шериф представлені компаси добре відомих як європейського, так і українському покупцеві, -Фірма виробників, серед них MIL-TEC і Max Fuchs. Ціни, зазначені в каталозі, відповідають якості і точності приладу. Купити компаси різних видів можна в інтернет-магазині sherif.ua. Ми зможемо доставити ваше замовлення в будь-яку точку України. Наш магазин знаходиться в Дніпропетровську. Адреса «Шерифа»: вул. Артема, 9.